Farba z pigmentem, a farba kolorowa

Wybór odpowiedniego koloru farby, którą pomalujemy ściany, to bardzo ważna kwestia, ponieważ ma ogromny wpływ na efekt końcowy remontu. Na pewno decydując się na zmianę koloru ścian należy bardzo dobrze przemyśleć wybór nowego odcienia, gdyż jest to decyzja, która potrafi sprawić trudność nawet profesjonaliście. Wynika to między innymi z faktu, że farba na małym fragmencie ściany, czy w próbniku kolorów prezentuje się zupełnie inaczej niż po pomalowaniu całego pomieszczenia.

 

 

> Farba kolorowa

 

Jeśli już rozważacie wybór kolorowej farby, to powinniście na początku zdecydować, czy wybierzecie gotową farbę kolorową, białą farbę + pigment, czy farbę z mieszalnika.

Pierwsze rozwiązanie jest chyba najprostsze. A przy tym rozsądne, ponieważ farby gotowe to zazwyczaj średnia półka cenowa. Jednocześnie kupując dany kolor macie pewność, że gdy farby zabraknie lub będziecie musieli w przyszłości domalować fragment ściany, nie będzie problemu ze znalezieniem tego samego odcienia.

 

> Farba z pigmentem

 

Druga opcja jest ryzykowna, ponieważ mieszając farbę samemu nie macie pewności, jaki dokładnie kolor uzyskacie, a domieszanie identycznego odcienia w późniejszym czasie jest już praktycznie niemożliwe. Najlepiej więc zrobić jej większą ilość na zapas, co powoduje, niepotrzebne kupowanie dodatkowej ilości farby. Ta opcja mimo wszystko jest rozwiązaniem najtańszym. Przygotowując mieszankę musicie pamiętać, że farba po dodaniu do niej pigmentu powinna postać przynajmniej kilka godzin, aby składniki dobrze się połączyły. Oprócz niskiej ceny zaletą tego rozwiązania jest możliwość wykonania koloru według własnego upodobania.

 

Farba z mieszalnika

 

Trzecie rozwiązanie to opcja najdroższa. Jej niewątpliwą zaleta jest jednak olbrzymi wybór odcieni dostępnych w mieszalniach, zdecydowanie większy niż wśród farb gotowych oraz łatwość uzyskania kolejnych porcji farby w tym samym kolorze. Trzeba jednak pamiętać o zapisaniu sobie numer odcienia z opakowania, które zakupimy, aby nie mieć później problemów. Dzięki farbom z mieszalnika możecie bawić się w malowanie ścian jednym kolorem w wielu odcieniach lub wybrać kolor niedostępny pośród farb gotowych, co jest dużą zaleta dla osób poszukujących oryginalności i niepowtarzalności.

Dekoracja

BricoRady

majsterkowanie

dekoracja

budowanie

ogród

Kontakt

Tel: (32 ) 454 25 00,
Armii Krajowej 9,
44-300 Wodzisław Śląski,
woj. Śląskie,
NIP: 7822549804