Malowanie ścian – najmodniejsze 

kolory do Twoich wnętrz

Wybór koloru ścian to bez wątpienia bardzo indywidualna decyzja, która uzależniona jest od wizji aranżacyjnej dla danego wnętrza, a także od naszych preferencji. Nie oznacza to jednak, że dziedzina ta nie ulega sezonowym modom i trendom, które potraktować można jako źródło inspiracji.

 

Decyzja o pomalowaniu ścian na wybrany kolor bez wątpienia nie powinna być podejmowana wyłącznie w oparciu o aktualną modę. Malowanie ścian to jednak czynność wykonywana znacznie częściej niż inne prace remontowo-renowacyjne, mające na celu odświeżenie domowych wnętrz. Może czasem więc warto dać się zainspirować?

 

> Ponadczasowa biel

 

Biała farba do ścian to zdecydowanie wybór, który dokonywany jest najczęściej. Neutralność i uniwersalność bieli stanowią jej atut niezmiennie od wielu lat. Białe ściany traktowane są jako rozwiązanie bezpieczne, a zarazem dające szerokie możliwości zabawy innymi kolorami we wnętrzu (podłogi, meble, dodatki).

 

Nie zapominaj jednak, że biel to także kolor, który posiada szeroką paletę odcieni. Oprócz czystej bieli dużą popularnością cieszą się obecnie biele o niech chłodnym nasyceniu – biel perłowa, biel z nutą szarości lub z nutą błękitu. Nieco dalej plasują się cieplejsze biele, choć te również bywają chętnie wybierane przez klientów.

 

> Błękity, lazury, turkusy

 

Trendy rynkowe wskazują, że niezbyt dotąd lubiane odcienie niebieskiego zaczynają święcić triumfy we wnętrzach. Pastelowy błękit sprawdzi się do urokliwej kuchni, eleganckiego salonu czy subtelnej sypialni. Intensywniejszy lazur lub wyrazisty turkus to propozycje odważniejsze, ale też dużo chętniej wybierane w ostatnim czasie. Bazuje na nich wiele projektów architektów wnętrz.

 

Jeżeli obawiasz się zbyt mocnego akcentu kolorystycznego, możesz zdecydować się także, aby pomalować jedną ścianę w pokoju na turkusowo, a pozostałe pokryć bielą z delikatną nutą niebieskiego.

 

> Szarości

 

Gama szarości o różnym nasyceniu to modna propozycja inspirowana popularnością przestrzeni typu loft, o nieco industrialnym charakterze. Szczególnym zainteresowaniem cieszą się obecnie szarości ciążące ku grafitowi, przełamywane odcieniami niebieskiego.

 

Szara farba nierzadko występuje w pomieszczeniach, w których na ścianach pojawia się również surowy beton – gorący trend ostatnich sezonów. Chłodny, surowy efekt to rozwiązanie królujące w rozmaitych aranżacjach wnętrzarskich.

 

> Fiolet

 

Fioletowa farba i jej różne odcienie (od subtelnej lawendy, soczystej jagody, po wyrazistą purpurę czy intensywną śliwkę) podbiła serca Polaków w kilku minionych sezonach. Choć projektanci zapowiadali już odwrót tego trendu, fiolety wciąż cieszą się sporym zainteresowaniem. Szczególnie chętnie wybierane są jako przewodni motyw kolorystyczny sypialni, ale nie tylko.

 

Zaletą palety fioletów jest jej różnorodność, która zapewnia duże możliwości aranżacyjne. Dzięki temu fiolet nadaje się zarówno do sielskiej kuchni w stylu prowansalskim, jak i do odważnego, nowoczesnego salonu.

 

> Oliwka i kolory ziemi

 

Oliwkowe zielenie, naturalne brązy oraz barwy ziemi – to modna propozycja utrzymana w ciepłej, organicznej tonacji kolorystycznej. Odcienie te występują oddzielnie lub w spójnych kompozycjach łączonych. Tworzą bardzo przytulne i relaksujące wrażenie. 

Dekoracja

BricoRady

majsterkowanie

dekoracja

budowanie

ogród

Kontakt

Tel: (32 ) 454 25 00,
Armii Krajowej 9,
44-300 Wodzisław Śląski,
woj. Śląskie,
NIP: 7822549804