Okno w pokoju dziecięcym

Światło naturalne odgrywa szczególną rolę w pokoju dziecka. Oddziałuje korzystnie na samopoczucie i ma także niebagatelny wpływ na zdrowie oczu, dlatego tak ważny jest odpowiedni dobór okien do tego pomieszczenia. Nie zapominaj jednak, że dopływ światła to nie wszystko. Atmosferę pokoju tworzą wystrój okna i to, co znajduje się na parapecie.

 

> Przesłony okna

 

Okna w pokoju dziecka powinny mieć możliwość zasłonięcia. Odgrodzenie od świata pozwoli na odcięcie malucha od nadmiaru bodźców zewnętrznych, które mogą docierać do wnętrza jego pokoju przed zaśnięciem.

Odpowiednio dobrane przesłony zaciemniające ułatwią też stworzenie atmosfery umożliwiającej niezbędną dla maluchów drzemkę w ciągu dnia. Równie ważna jest rola dekoracyjna przesłon w pokoju dziecka.

 

Do wyboru mamy tradycyjne ponadczasowe zasłony z motywami z dziecięcych bajek. Jednak coraz częściej wypierają je różnego rodzaju rolety. Wybierając je, sprawdźmy, jaki oferują stopień zaciemnienia pomieszczenia, co pozwala kontrolować ilość wpadającego do wnętrza światła, a jednocześnie skutecznie chronić przed widokiem z zewnątrz. Do dyspozycji mamy rolety częściowo przepuszczające światło oraz takie, które prawie w 100% odcinają jego dopływ do pokoju. Na roletach przeznaczonych do dziecięcych pokoi najczęściej występują motywy baśniowe oraz bohaterowie popularnych kreskówek.

 

Zwróć uwagę na mechanizm przesłony. Do dziecięcego pokoju warto wybrać nieco droższe rozwiązanie – system automatyczny (mechanizm sprężynowy). Dzięki niemu unikniesz niebezpieczeństwa związanego z wiszącym sznurkiem czy koralikiem, którym dzieci mogłyby się bawić.

 

> Ozdoby okna

 

Urządzając dziecięcy pokój, nie bójmy się łączenia różnych akcentów, struktur i kolorów. Wszelkie eksperymenty, odważne połączenia i szalone fasony są jak najbardziej wskazane. Nie ograniczajmy swoich dzieci.

 

Bardzo popularne są okienne lambrekiny. Bardzo ładnie zdobią górę okna. Można do nich przyczepić na sznurkach papierowe ozdoby wykonane przez dzieci lub małe maskotki.

 

Parapet warto ozdobić żywymi kwiatami w doniczkach, najlepiej takimi, które kwitną, żeby dzieci mogły obserwować ich wzrost i pielęgnować je. Dobrym pomysłem są też idealne do postawienia na parapecie małe szklarenki, w których dzieci mogą hodować rośliny z nasion.

 

Szyby okien ładnie wyglądają z naklejonymi motywami zwierząt, postaci z kreskówek itp., wykonanymi za pomocą specjalnych farb do szkła. Dobrym rozwiązaniem są również kolorowe naklejki na okno z folii statycznej. Jest to czysty i wygodny sposób na dekorację okna. Nie zawiera kleju więc po ściągnięciu nie pozostawia śladów na szybie i jest wielokrotnego użytku.

 

Krótka instrukcja montażu: umyj dokładnie szybę, utnij odpowiedni rozmiar folii, obficie spryskaj szybę wodą, zdejmij folie ochronną, naklej folię na szybę, usuń wodę z pęcherzykami powietrza ruchami od środka do zewnętrznych krawędzi i pozostaw do wyschnięcia.

Dekoracja

BricoRady

majsterkowanie

dekoracja

budowanie

ogród

Kontakt

Tel: (32 ) 454 25 00,
Armii Krajowej 9,
44-300 Wodzisław Śląski,
woj. Śląskie,
NIP: 7822549804